Станови

Куќи

Деловен простор

Гаражи

Магацини

Викендици

Плацови

Автомобили

Моторцикли

Моторни Возила

Компјутери

Електронска опрема

Машини и алати

Мебел

Домакинство

Градежни материјали

Фото опрема

Музички инструменти

Спорт и рекреација

Книги и списанија

Медицина

Животни

Растенија

Игри и забава

Уметнини

Облека и обувки

Работа

Услуги

Деловни контакти

Лични контакти

Стоковна размена

Изгубено и најдено

Разно

   Работа

     Рубриката содржи 31 огласи
     Прикажани се од 1 до 10

 ::  Работа
Додадете го овој оглас во Вашата листа на интересни огласи

СЕ бара дефектолог/логопед за вработување на определено време од 2 месеци
со обезбедено сместување и храна, 071/769-339

 Објавено од: 
 Објавено на: 21.06.2018
тел: 071 / 769339 
 
e-mail: stojkovskiaco@gmail.com

 ::  Работа
Додадете го овој оглас во Вашата листа на интересни огласи

пекара од прилеп бара работници со и без работно искуство

 Објавено од: 
 Објавено на: 21.06.2018
тел: 071 / 242833 
 
e-mail: macei6kav1@gmail.com

 ::  Работа
Додадете го овој оглас во Вашата листа на интересни огласи

RABOTA VO ANGLIJA (CUVANJE NA DECA) BEBISITERI, SAMO SO BUGARSKI PASOS SO SMESTUVANJE I ISHRANA OD 18 DO 50 G ZA ZENSKI,PLATA OD 150-250 funti nedelno (180-300 EVRA NEDELNO) I MASKI OD 18 DO 28 GOD PLATA OD 100-150 FUNTI NEDELNO KAJ ANGLISKI FAMILII. SO SMESTU

 Објавено од: 
 Објавено на: 20.06.2018
тел: 075 / 886878 
 
e-mail: lozanmk@gmail.com

 ::  Работа
Додадете го овој оглас во Вашата листа на интересни огласи

Ponuda kredit novac 100 % od garanciju 2.000 eura ima 60.000 eura 3% mjeseci mail: christian.berger1942@gmail.com
WhatsApp: +33 756 870 504

 Објавено од: 
 Објавено на: 17.06.2018
тел: 070 / 0756870504 
 
e-mail: christian.berger1942@gmail.com

 ::  Работа
Додадете го овој оглас во Вашата листа на интересни огласи

RABOTA VO ANGLIJA (CUVANJE NA DECA) BEBISITERI, SAMO SO BUGARSKI PASOS SO SMESTUVANJE I ISHRANA OD 18 DO 50 G ZA ZENSKI,PLATA OD 150-250 funti nedelno (180-300 EVRA NEDELNO) I MASKI OD 18 DO 28 GOD PLATA OD 100-150 FUNTI NEDELNO KAJ ANGLISKI FAMILII. SO SMESTU

 Објавено од: 
 Објавено на: 11.06.2018
тел: 075 / 886878 
 
e-mail: lozanmk@gmail.com

 ::  Работа
Додадете го овој оглас во Вашата листа на интересни огласи

Потребни се 10 машки и женски за работа во автоиндустрија
Фирма DSC, град Жилина
Опис на работата: изработка на конструкции за седишта и пакување на истите. Работата не е тешка и комплицирана
-саатница 3,2е нето
-аконтација 40е секоја недела
-смештај бесп

 Објавено од: Nena
 Објавено на: 06.06.2018
тел: 077 / 940206 
 
e-mail: nenagerasimovska@hotmail.com

 ::  Работа
Додадете го овој оглас во Вашата листа на интересни огласи

PSA PEUGEOT-автоиндустрија, град Трнава
Потребни се луѓе од 19 до 45 години. Саатница 3,6 е дневна и 4,17 е ноќна. Сабота и недела доколку се работи се плаќа 25% повеќе, празник се плаќа 100%. Годишен одмор 65% платен. Смештајот првиот месец е бесплатен, втор

 Објавено од: Nena
 Објавено на: 06.06.2018
тел: 077 / 940206 
 
e-mail: nenagerasimovska@hotmail.com

 ::  Работа
Додадете го овој оглас во Вашата листа на интересни огласи

CIKAUTXO - фирмата се наоѓа во Нове Замке и работи со гумени делови за мотори на автомобили. Потребни се машки од 25 до 53 години (физички способни за работа). Имате доплата за ноќна работа и доплата за редовно доаѓање на работа 82 е. Бон за храна 3.40 е смеш

 Објавено од: Nena
 Објавено на: 06.06.2018
тел: 077 / 940206 
 
e-mail: nenagerasimovska@hotmail.com

 ::  Работа
Додадете го овој оглас во Вашата листа на интересни огласи

ВИЛУШКАРИСТИ PSA PEUGEOT -потребно е искуство од 6 месеци, нема потреба од наш сертификат бидејќи не е признат во Словачка. Таму добивате ЕУ сертификат за вилушкаристи. Саатница е 4 е дневна и 4,20 е ноќна. Се изработува работна и виза за престој на 2 години.

 Објавено од: Nena
 Објавено на: 06.06.2018
тел: 077 / 940206 
 
e-mail: nenagerasimovska@hotmail.com

 ::  Работа
Додадете го овој оглас во Вашата листа на интересни огласи

ПОНУДА ЗА РАБОТА ВО СЛОВАЧКА
ИЗРАБОТКА НА ДОКУМЕНТИ НА 2 ГОДИНИ СО ЦЕЛОСНО ОСИГУРУВАЊЕ, ЛЕГАЛЕН ПРЕСТОЈ И РАБОТА. АГЕНЦИЈА: WORK SERVICE ТРГНУВАЊЕ 10 ЈУНИ
ТЕЛ.ЗА КОНТАКТ И ПОВЕКЕ ИНФОРМАЦИИ 077/ 940-206

 Објавено од: Nena
 Објавено на: 06.06.2018
тел: 077 / 940206 
 
e-mail: nenagerasimovska@hotmail.com

 

 

 
 

:::::::    ИДИВИДИ не превзема никаква одговорност за точноста и содржината на огласите    :::::::
 

 
 
  додавање оглас   бришење и менување на оглас услови и правила предлози контакт