Станови

Куќи

Деловен простор

Гаражи

Магацини

Викендици

Плацови

Автомобили

Моторцикли

Моторни Возила

Компјутери

Електронска опрема

Машини и алати

Мебел

Домакинство

Градежни материјали

Фото опрема

Музички инструменти

Спорт и рекреација

Книги и списанија

Медицина

Животни

Растенија

Игри и забава

Уметнини

Облека и обувки

Работа

Услуги

Деловни контакти

Лични контакти

Стоковна размена

Изгубено и најдено

Разно

   Услуги - Часови

     Рубриката содржи 30 огласи
     Прикажани се од 1 до 10

 ::  Услуги - Часови
Додадете го овој оглас во Вашата листа на интересни огласи

Држам приватни часови по ИТАЛИЈАНСКИ ЈАЗИК,за сите возрасти и нивоа:
-за мали деца (45 мин-150 ден);
-за ученици(60 мин-200ден);
-за возрасни(60 мин-200 ден);
Изработувам ЕСЕИ и СЕМИНАРСКИ на италијански јазик,спремање на студенти за испити.
Струмица

 Објавено од: Gjurgica
 Објавено на: 30.09.2014
тел: 077 / 978615 
 
e-mail: zlatkova87@gmail.com

 ::  Услуги - Часови
Додадете го овој оглас во Вашата листа на интересни огласи

Држам часови по Англиски јаз. наменети за деца од Четврто до Деветто Одделение како и за возрасни.Цената за 1 Час кој трае 60 минути изнесува 200 ден.Цената за 1 Час кој трае 90 минути изнесува 250 ден.Цената за 1 Час кој трае 120 минути изнесува 300 ден.

 Објавено од: Александар Аврамовски
 Објавено на: 28.09.2014
тел: 070 / 995178 
 
e-mail: aleksandar.avramovski@yahoo.com

 ::  Услуги - Часови
Додадете го овој оглас во Вашата листа на интересни огласи

Математика за ученици и студенти од искусна професорка!
Стручно, методски, квалитетно и разбирливо!
Гарантиран успех!

 Објавено од: 
 Објавено на: 27.09.2014
тел: 070 / 349442 
 
e-mail: zorican@gmail.com

 ::  Услуги - Часови
Додадете го овој оглас во Вашата листа на интересни огласи

Држам часови по Англиски јаз. наменети за деца од Четврто до Деветто Одделение како и за возрасни.Цената за 1 Час кој трае 60 минути изнесува 200 ден.Цената за 1 Час кој трае 90 минути изнесува 250 ден.Цената за 1 Час кој трае 120 минути изнесува 300 ден.

 Објавено од: Александар Аврамовски
 Објавено на: 25.09.2014
тел: 070 / 995178 
 
e-mail: aleksandar.avramovski@yahoo.com

 ::  Услуги - Часови
Додадете го овој оглас во Вашата листа на интересни огласи

Приватни часови по англиски јазик за деца и возрасни - подготовка за училишни тестови, интервјуа, комуникација, пишување.
90 минути - 300 денари

Превод на текстови (цена по договор)

 Објавено од: Роберт
 Објавено на: 21.09.2014
тел: 077 / 916215 
 
e-mail: ramanrobert@hotmail.com

 ::  Услуги - Часови
Додадете го овој оглас во Вашата листа на интересни огласи

Шпански јазик приватни часови и судски преводи .

 Објавено од: 
 Објавено на: 18.09.2014
тел: 072 / 595599 
 
e-mail: eleni798@hotmail.com

 ::  Услуги - Часови
Додадете го овој оглас во Вашата листа на интересни огласи

Часови по математика за основци . Интересно и без мака. (Реон Центар и Карпош)

 Објавено од: 
 Објавено на: 14.09.2014
тел: 070 / 884681 
 
e-mail: m_stosic@hotmail.com

 ::  Услуги - Часови
Додадете го овој оглас во Вашата листа на интересни огласи

Часови по Aглиски јазик за сите возрасти и степени.Како и подготовка на IELTS,FCE,TOEFEL....Цена 250ден 60мин 078 33 55 37

 Објавено од: 
 Објавено на: 13.09.2014
тел: 078 / 335537 
 
e-mail: kristina.ristevska@gmail.com

 ::  Услуги - Часови
Додадете го овој оглас во Вашата листа на интересни огласи

часови по сметководство за студенти од сите факултети.

 Објавено од: 
 Објавено на: 11.09.2014
тел: 075 / 705029 
 
e-mail: maricepetrova@gmail.com

 ::  Услуги - Часови
Додадете го овој оглас во Вашата листа на интересни огласи

држам часови за дечиња основно образование, со времетраење од 60 мин по цена од 200 денари, со простор за индивидуално организирање и дефинирање на времетраењето

 Објавено од: 
 Објавено на: 09.09.2014
тел: 070 / 360856 
 
e-mail: stefani.velkovska@t-home.mk

 

 

 
 

:::::::    ИДИВИДИ не превзема никаква одговорност за точноста и содржината на огласите    :::::::
 

 
 
  додавање оглас   бришење и менување на оглас услови и правила предлози контакт